į pradžią
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Sveikiname Lietuvą!

 

  

 

  

 

Šv. Valentino diena

Paskelbta 2018-02-19

  

 

Visuotinė pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Paskelbta 2018-01-15

Jau ketvirtadienį mūsų namuose vaikai sukruto deramai atsiliepti į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti raginimą paminėti Laisvės gynėjų dieną. Tik iš mūsų, suaugusiųjų, pasakojimų vaikai gali įsivaizduoti lietuvių tautos pilietinę pergalę prieš agresorius. Skaitėme ir žiūrėjome piešinius knygutėje „Vaikai piešė laisvę“.  Tie vaikai, kurie piešė ir rašė apie laisvę jau suaugę žmonės, tačiau, žiūrint vaiko akimis, išliko tas dvasinis susitelkimas. Juk beginkliai žmonės savo valią ir troškimą laisvai gyventi išreiškė daina, rankų padavimu vienas kitam... „O Lietuva,/ Tu pamatei, kaip trokšta mūsų širdys/ Tavęs laisvos... Tiktai laisvos!“

Psichologė Rita su vaikais penktadieniui ruošė televizijos bokšto didžiulį maketą, o kiti - piešė mažyčius tankus. Ką reiškia žmonių galybė ir noras būti laisviems ?!.  Laisvės gynėjams pagerbti ryte deginome žvakutes kaip amžiną laisvės aukurą. (žr. nuotraukų galeriją)

 

 

Karaliai be karūnų

Paskelbta 2018-01-08

Penktadienį temstant vaikai rinkosi į biblioteką pabūti kartu ir nupuošti gražuolę žaliaskarę. Nutarėme, kad žaisliuką nuo eglutės turės teisę nukabinti tas, kas žaidimų metu bus išradingiausias, greičiausias, kūrybiškiausias, o šokių metu – originaliausias. Psichologė Rita su 3-ios šeimynos auklėtoja Edita vaikams paruošė pieno kokteilių, pavaduotoja socialiniam darbui „atsiuntė“ saldainių. Kai kurie vaikai bežaisdami ir bešokdami netgi laimėjo vertingus prizus. Smagu tai, kad visiems dalyviams nuo eglutės teko nukabinti nors po vieną žaisliuką, kiti – penkis ir daugiau. Renatui teko garbė užgesinti Kalėdų eglutės žėrinčias „akeles“ iki kitų metų (žr. nuotraukų galeriją).

 

 

 

Koks tas ūkis „Anūkis“

Paskelbta 2017-12-29

Žiemos atostogų metu 3 ir 4  šeimynų vaikai kartu su auklėtojomis Virginija ir Daiva  nuotaikingą ir kupiną įspūdžių dieną praleido su ,,Anūkio‘‘ ( Anykščių rajonas ) ūkio gyventojais: ožkomis, avimis, triušiais, žąsimis, įspūdingais jaučiais, arkliais...

Apsilankymo metu vaikai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Kalėdų papročiai ir tradicijos‘‘, aplankė gyvąją prakartėlę.  (Žr. nuotraukų galeriją).

 

 

Nuoširdus AČIŪ mūsų draugams iš Vilniaus

Paskelbta 2017-12-19

Jau keturi metai kaip tęsiasi mūsų draugystė su Liudmila Samuilova, kuri  ne tik surinkusi grožio specialisčių komandą kelis kartus per metus atvažiuoja pagrąžinti mūsų vaikus, bet ir nuolat remia įvairia labdara, kurią suneša draugai, pažįstami, jos klientės. Tariame ačiū: Jelenai Surikovai, Alionai Troscenkovienėi, Laimai Aukštikalnienei, Natalijai Butrimoviečienei, Giedrei Leminskienei, Natalijai Rimanienei, Natalijai Stankūnienei, Kerniui Stankūnui, Jelenai Zajcevai, Tomui Stoškui, Jolantai Stoškienei, Inai Šatunovai, Auksanai Galvidienei, Julijai Korobovai, Daivai Vasiliauskienei, Skaidrai Keturakienei, Alionai Volodkovič, Giedrei Alesin, Laimai Melkūnienei, Laimai Papinigienei, Evaldui Staškevičiui,  Kristinai Derbinai, Teresai Misiura, Katažinai Novik, ir visiems tiems kurie mus rėmė, bet čia nepaminėjome (žr. nuotraukų galeriją).

 

Ypatinga šventė

Paskelbta 2017-12-19

Kiekvienais metais mūsų vaikai labai laukia Kalėdinės eglutės įžiebimo šventės, kurią padovanoja ilgametė mūsų rėmėja Ieva Grabskytė. Šį kartą ji atvyko mus pradžiuginti kartu su savo mama ir šaunuole dukryte. Linksmuolis pingvinas sveikino vaikus su artėjančiomis šv. Kalėdomis ir pakvietė prie eglutės Kalėdų Senelį. Senelis buvo labai dosnus, smagus ir greitas. Jis spėjo ne tik dovanas dalinti, bet kartu su vaikais šokti, šėlioti. Gražiausiai šokantys vaikai pingvino buvo apdovanoti specialiais prizais. Vėliau mūsų geradarė vaišino vaikus tortu. Kiekvienas norėjo kuo greičiau žvilgterėti ką padovanojo Kalėdų Senelis, ar išsipildė jų svajonės. Vaikų veiduose spindėjo šypsenos, nes gražios svajonės buvo išpildytos su kaupu. Tokia graži ir jauki buvo mūsų šventė, kai galėjome pabūti kartu, pabendrauti, pasidžiaugti, palinkėti vienas kitam gražių švenčių. (žr. nuotraukų galeriją)

 

Kalėdinės žaidynės 2017

Paskelbta 2017-12-04

Kasmet viename ar kitame mieste prieš šv. Kalėdas organizuojamos globos namų vaikams sporto žaidynės. Šiais metais sporto mėgėjams kartu su treneriu Martynu ir pagalbininke Ona teko pabuvoti Jonavos sporto arenoje. Nelengva buvo surinkti komandą, atitinkančią žaidynių reikalavimus, nes mūsų namuose dauguma gerų sportininkų sulaukė pilnametystės, o mažieji dar tik bando save. Žaidynėse dalyvavo 32 komandos iš įvairių Lietuvos kampelių, todėl manome, kad mūsų mažos nesėkmės neužgesino sportinio azarto būti matomiems. Krepšinio, kvadrato, karinių estafečių metu buvome vos per plauką nuo prizinių pergalių. Futbolo festivalyje medaliais buvo apdovanoti Giedrius ir mažasis, bet šaunusis mūsų Renatas. Dar parsivežėme padėką už aktyvų dalyvavimą septintoje sporto ir pramogų šventėje.

Vaikai džiaugėsi ne tik sportu, bet dalyvių tarpusavio bendravimu, šunų dresūros ir sporto klubo „Nasrai“ pasirodymu, dainininko Martyno Kavaliausko dainomis, o drąsiausieji – ir asmenukėmis  kartu su žinomu jaunu atlikėju. (žr. nuotraukų galeriją)

         

 

 

Popietė mažiukų šeimynoje

Paskelbta 2017-11-27

Lapkričio 21 dieną, mažiukų šeimynoje įvyko popietė „Dantų ir burnos higiena“. Susitikime dalyvavo Utenos raj. savivaldybės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia Burneikienė.  Panaudojant muliažą vaikus mokė taisyklingai valytis dantukus, aiškino kaip prižiūrėti burnos higieną.  Kalbėjo apie: asmens higieną, kūno švarą, rankų higieną, plaukų priežiūrą, nosies higieną, ausų higieną. Supažindino vaikus su asmens higienos reikmenimis. Specialistė apdovanojo vaikus dantų šepetukais bei vaisiais imuninei sistemai stiprinti. 5-os šeimynos vaikai dėkoja viešniai  už turiningai ir prasmingai praleistą popietę. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

 

Paminėjome Tarptautinę Tolerancijos dieną

Paskelbta 2017-11-24

Kasmet lapkričio 16 dieną minime Tarptautinę tolerancijos dieną, kurią inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.  Šiais metais tolerancijos dienos simbolis buvo rankos. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi ne vien geri darbai. Rankos ne tik kuria, bet ir griauna.

Šeimynose vienaip ar kitaip buvo minima šį diena. Nuoširdžiai su mažaisiais padirbėjo 5-os šeimynos darbuotojos Sandra ir Angėlė. Visi kūrė iš mažų rankelių gyvybės medį. Tolerantiškiausi vaikai kartu su psichologe Rita organizavo popietę „Būkime tolerantiški“. 1-je šeimynoje buvo organizuoti pokalbiai apie toleranciją, kaip ją kiekvienas supranta, kaip galime pagrįsti savo nuomonę. Kitos šeimynos irgi neliko abejingos šios dienos minėjimui. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

Ekskursija į  „Nugalėtojų akademiją“

Paskelbta 2017-11-24

Tęsdami narkotinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programą, mūsų vaikai, lydimi psichologės Ritos ir darbuotojos Onos, lankėsi priklausomybių ligų reabilitacijos centre „Nugalėtojų Akademija“. Susitikimo tikslas – susipažinti su jų bendruomene, sužinoti, kokiais atvejais galima kreiptis į šį centrą, gauti informacijos apie žalingus įpročius ir kaip jų išvengti. Vaikai išgirdo, anot daugumos, regis, neįtikėtinų istorijų. Tai buvo žmonių, turinčių skirtingas priklausomybes, nuoširdus prisipažinimas apie savo klystkelius ir kaip sunku viso to atsikratyti. Šiandien jie, specialistų pagalbos dėka, stengiasi „atsistoti ant kojų“. Pasak dažno, geriau jau nepradėti, nes visiškai išsikapstyti beveik neįmanoma. Ne vieną lydi atkričiai, ne vieno išsižadėjo artimieji. Kiekvienas iš jų nori šilumos, grįžti į šeimą. Dabar gyvena reabilitacijos centre, ankstyvais rytais mankštinasi, lanko specialistų užsiėmimus, patys gaminasi valgyti, atlieka kasdieninius buitinius darbus, sportuoja, nuoširdžiai tarpusavyje ir su lankytojais bendrauja, pasakoja, kaip kažkada buvo labai „kieti“. Labiausiai vaikams patiko, kad globoja ir myli gyvūnus. Kartu su vaikais vaišinosi, šnekučiavosi, žaidė. Tokio šilto ir ilgo susitikimo nesitikėjome, nes vaikai norėjo dar pabūti. O reikėjo skubėti dėl Klaudijos Lietuvos jaunių sambo varžybų. Ir ji nenuvylė, nes savo kategorijoje laimėjo 1-ją vietą. Peršasi išvada, kad norint galima visur suspėti. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

 

 

Popietė su Molinuke

Paskelbta 2017-11-13

Lapkričio 8 d.  5-os šeimynos vaikai svečiavosi Molėtų savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų skyriuje. Prie bibliotekos vaikus pasitiko Molinukė, kuri vaikus supažindino su bibliotekos darbuotojomis, sekė pasakas, minė mįsles, žaidė su jais.

Molinukė  džiaugėsi ir bibliotekoje visada laukia vaikų, o ypač smagu būna tada, kai ją aplanko patys mažiausieji. Bibliotekininkė Janina prisiminė šaškių partijas, o Daiva padėjo Pauliukui dėlioti gėlytes.

Mažyliams ypač patiko knygelės su garsais. Molinukė iš savo stebuklingo krepšelio vaikus apdalino dovanėlėmis: saldumynais, atšvaitais, knygelėmis.

Grįždami vaikai džiaugėsi naktiniu miestelio grožiu, bei patyrė daug teigiamų emocijų. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

 

Vaikų globos įstaigų vaikų tarybų atstovų susitikimas LR Seime

Paskelbta 2017-11-06

Kiekvienais  metais vaikų tarybų atstovai susitinka LR Seime. Šiais metais į susitikimą vyko vaikų tarybos pirmininkė Ieva Survilaitė, Valentas Datenis ir Ernesta Vorobjovaitė.  Dalyvius pasveikino LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas,  Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė.

Susitikimo dalyviai  sužinojo daug naudingų  dalykų: apie vaikų ir paauglių darbo santykius, greitųjų kreditų pavojų, kaip atsisakyti ankstyvųjų lytinių santykių.

Po pietų  vyko veiklos grupėse. Apie verslą kitaip mums pasakojo sostinės krepšinio mokyklos steigėjas Andrius Čerškus, dainininkas ir dainų autorius Donatas Mantvydas. Reikia daug dirbti, nuolat mąstyti, ieškoti naujų idėjų. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

 

Žygis „Nepūsk dūmų-būk sveikas“

Paskelbta 2017-10-16

Nuo rugsėjo mėnesio prasidėjusi nauja „Narkotinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencinė programa“ įtraukė mūsų vaikus į naujas, įvairias veiklas. Viena jų dalis yra sveikatinimas. Spalio 5 dieną vaikai kartu su socialinėmis pedagogėmis Edita, Lina bei psichologe Rita keliavo į sveikatinimo žygį „Nepūsk dūmų-būk sveikas“. Jo metu kalbėjosi apie tai, kad rūkymas – žalingas įprotis, tapęs jau ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų priklausomybės problema, taip pat apie priežastis, kodėl vaikai pradeda rūkyti ir ką daryti, kad vaikai nepradėtų šios žalingos veiklos. Žygeiviai džiaugėsi puikiu oru, rudenėjančiais lapais ir žadėjo stengtis kuo dažniau užsiimti aktyvia veikla bei būti gryname ore. 

 

 

Edukacinė programa „Aukštaičių valgiai - karalių stalui“

Paskelbta 2017-10-11

Spalio 10 d. 5 šeimynos vaikai buvo išvykę į Balninkus, kur dalyvavo edukacinės programos „Aukštaičių valgiai - karalių stalui“ veikloje. Susipažino su Rytų Aukštaitijos regiono kulinariniu paveldu ir gaminimo drauge pramoga. Vaikai patys gamino ir vėliau ragavo savo paruoštą aukštaitišką patiekalą - koldūnus, pasirinko kiekvienas sau parinkantį įdarą: obuolių, uogienės ar vištienos.

Kol šeimininkės iškepė koldūnus, vaikai apžiūrėjo stiklo muziejaus bei paveikslų galerijos eksponatus. Visi grįžo linksmi ir kupini geriausių įspūdžių. (žr. nuotraukų galeriją)

 

Lietuvos vaikų globos įstaigų vaikų krepšinio turnyras

Paskelbta 2017-10-02

Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose vyko tradicinis kasmetinis krepšinio turnyras, kurio tikslas – populiarinti krepšinį vaikų tarpe, puoselėti sportines tradicijas, plėsti masinę sveikatingumo ir sportinę veiklą. Turnyre dalyvavo ir mūsų namų vaikai, lydimi vaikų sporto trenerio M. Žalos ir O. Purlienės.

Tai ne tik turnyras, bet ir vaikams smagi šventė, suteikianti bendravimo ir naujų pažinčių džiaugsmą. Renginys prasidėjo iškilminga jaunųjų krepšininkų eisena, vėliau – panevėžiečių nuotaikinga sveikinimo programa. Masiniame šokyje ‚Zumba“ dalyvavo ir maži, ir dideli.

 Renginio dalyvius sveikino Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas, globos namų direktorius Sigitas Juodzevičius. Šventėje dalyvavo LR Seimo nariai: Bronisllovas Matelis, buvęs „Panevėžio krašto“  leidėjas ir redaktorius, Rasa Juknevičienė, Povilas Urbšys, kurie vaikams įsteigė specialiuosius prizus. Kiekvienas jaunasis sportininkas norėjo nusifotografuoti su šiuo metu žaidžiančiais „Lietkabelio „ krepšinio komandoje broliais Darjušu ir Kšištofu Lavrinavičiais, latviais „braliukais“ Narmundu ir Nauriu Maciais. Tiesa, ir mes turėjome komandoje savus broliukus: Česlovą ir Svajūną, Mantvydą ir Renatą. Pastarasis turnyre buvo jauniausias ir vikriausias sportininkas. Mūsų vaikų treneris Martynas žadėjo šį mažąjį „stebukliuką“ priimti į rimtas treniruotes. Iš kelionės parsivežėme padėką už šaunų pasiruošimą krepšinio turnyrui.

Vaikams buvo miela žiūrėti, kai su karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariais žaidė geriausieji turnyro jaunieji krepšininkai ir jų treneris Martynas.

Anot vaikų, tokios kovos jie dar nėra matę. Valio! Nugalėjo vaikai kartu su mūsų treneriu. (žr. nuotraukų galeriją)

 

Pažintinė kelionė vaikams Ryga – Stokholmas

Paskelbta 2017-10-02

Kasmet mūsų namų vaikams organizuojamos ilgesnės ir įdomesnės pažintinės kelionės po platųjį pasaulį. Šiais metais  užsakytas autobusas iš kiemo su 20 vaikų, auklėtojomis ir Direktoriumi pajudėjo į Latviją. Mūsų ekskursijos gidė Audronė ir vairuotojas Ivanas stengėsi, kad kelionė būtų ne tik įdomi, bet ir neprailgtų. Pirmiausia atvykome į Rygos zoologijos sodą, kuris randasi ramiame rajone. Vaikai galėjo palyginti mūsų Kauno zoologijos sodą su Rygos zoologijos darz (taip mums į latvių kalbą išvertė gidė). Vaikų nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė, tačiau, reikia pažymėti, kad Rygos zoologijos sodas yra turtingesnis gyvūnais, didesnis teritorijos atžvilgiu, daugiau augalijos ir erdvės. Tai buvo juoko, kai vaikai sužinojo, jog ežiukas – tai adatų galva, gyvatė – džiunglių šniurs.

Vakarop keltu pajudėjome Švedijos sostinės – Stokholmo pusėn. Tai svarbiausias ekonomikos ir kultūros centras. Stokholmą juosia salos, salelės, pusiasaliai. Tai be galo švarus, estetiškas miestas. Teko daug sužinoti ir pamatyti. Karališkieji rūmai – viena mėgstamiausių turistų lankytinų vietų, nes gali vaikščioti kiek nori ir tai nieko nekainuoja. Teko matyti miesto rotušę. Tai romantinio stiliaus pastatas, kurio smailę puošia 3 auksinės karūnos. Stokholmo įžymybė – nuskendusio laivo Vaza muziejus. Tai buvo Vazų dinastijos pasididžiavimas, nors laivas nuskendo nuplaukęs vos 1 kilometrą. Jis buvo iškeltas iš vandens tik po keliolikos dešimtmečių. Nepakartojami senamiesčio vaizdai!  O kur vaizdai, vaizdeliai plaukiant keltu! Kur saulėlydžiai ir saulėtekiai neaprėpiamoje vandens galybėje!

 Nesinorėjo palikti kelto, tačiau mūsų dar laukė Rygos automobilių muziejus (Rigas motormuzejs). Ten vėl nepakartojami įspūdžiai, ypač berniukams. Seni atrestauruoti automobiliai, motociklai. O dar šiuolaikinių technologijų dėka įvairiausios pramogos, žaidimai!

 Grįžome pilni gerų emocijų, net nepavargę. Gidė padėkojo vaikams, kad buvo tokie geri, dėmesingi, kultūringi, o mes savo ruoštu – už nuoširdumą, pastangas sudominti tiek mažą, tiek vyresnį. (žr. nuotraukų galeriją)

 

 

,,Kompleksinių paslaugų šeimai prieinamumo didinimas Molėtų rajono savivaldybėje”

Paskelbta 2017-09-05

Molėtų rajono savivaldybės administracija įgyvendina iš Europos sąjungos  struktūrinių fondų lėšų finansuojamą visoms rajono šeimoms skirtą projektą ,,Kompleksinių paslaugų šeimai prieinamumo didinimas Molėtų rajono savivaldybėje”.

Kvietimas į paslaugų šeimai projekto pristatymą

 

 

Vaikų vasaros socializacijos programa „Atrask pats save ir pažink kitus 2017“

Paskelbta 2017-08-25

Jau devintą vasarą mūsų namų vaikai dalyvauja vaikų vasaros socializacijos programose. Šią vasarą programoje dalyvavo dešimt vaikų, kurie niekada anksčiau nedalyvavo panašiose veiklose. Mums talkino ne tik suaugusieji, bet ir ankstesnėse programose dalyvavę vyresnieji vaikai. Jie kartu su mumis įsijungdavo į pilietines akcijas, knygų skaitymą, turistinį žygį, pasiruošimą renginiams, kur reikėdavo patirties. Praktiškai veiklose dalyvavo 15-16 vaikų, tarp jų palepinome ir du mažylius – Augustę ir Tomą. Nutarėme, kad ir jiems reikia platesnio pasaulio pažinimo.

Apsilankėme Cijonuose „Paukščių kaime“, Kaune zoologijos sode, Anykščių rajone jodinėjome ant arklių ir ponių, dardėjome vežimu, Vilniuje kino teatre žiūrėjome filmą 3D formatu. Kartu veikdami mokėmės pažinti save ir kitą.

Stovyklos uždarymo proga praleidome bemiegę naktį: aptarėme programos naudą, žaidėme (beje, visus žaidimus paruošė patys vaikai), pasakojome įdomiausias savo gyvenimo istorijas. Visi buvo apdovanoti asmeninėmis dovanėlėmis, o aktyviausi – prizais.

Už svarią pagalbą dėkoju mūsų psichologei Leonidai. Labai džiaugiuosi visų auklėtojų darbu, nes prieš bemiegę naktį vaikai taip šveitė bibliotekos patalpas, kad langai blizgėte blizgėjo. Vienu metu pamaniau, kad išdykėliai juos išdaužė. Vadinasi, vaikai mokomi dirbti, tvarkytis.

 Plačiau apie tai skaitykite „Molėtų žiniose“ (2017/Nr.62, rugpjūčio 25 d., penktadienis).

(Žr. nuotraukų galeriją)

 

 

Akcija „Pasveikink Jūrą Palangoje“

Paskelbta 2017-08-07

Paskutinį liepos savaitgalį ( 29 – 30 dienomis ) 10 mūsų vaikų kartu soc. pedagogėmis  Virginija Č. ir Lina Z. dalyvavo akcijoje ,,Pasveikink Jūrą Palangoje.‘‘ Į Palangą susirinko 750 vaikų iš įvairių Lietuvos savivaldybių, kad pirmą kartą pamatytų jūrą. Nuo Palangos universalaus sporto centro vaikai iškilminga eisena patraukė link jūros. Jūratės ir Kastyčio skvere vaikus pasitiko ir pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Vėliau vaikų laukė pirmasis susitikimas su jūra.

Dvi dienos prie jūros – tai neišdildomi įspūdžiai, nauji potyriai, sumišę jausmai. Vaikai maudėsi jūroje, statė svajonių miestą, dalyvavo balionų mūšyje, mėgavosi aktyviomis pramogomis Vasaros parke: šėlo batutuose ir putų voniose, čiuožinėjo ant ledo, žiūrėjo kinologų parodomąją programą, stebėjo festivalio ,,American Spirit‘‘ dalyvių pasirodymus, lankėsi Gintaro muziejuje, dalyvavo išsvajotame vaikų vokalinės muzikos festivalyje ,,Laumės juosta 2017,‘‘ kuris vyko prie Palangos tilto, lauko scenoje. (Žr. nuotraukų galeriją)

   

 

Krikštynų ir Pirmosios šv. Komunijos iškilmių akimirkos

Paskelbta 2017-08-03    

Krikštynos,  Pirmosios šv. Komunijos suteikimas yra didelės ir svarbios šventės. Jos būna tik kartą gyvenime.

2017 gegužė – birželis.

(Žr. nuotraukų galeriją)

                 

Mindauginės ant Mindaugo sosto kalno Kernavėje

 Paskelbta 2017-07-10   

Šiais metais karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną nutarėme švęsti ten, kur prasmingiausia – ant Mindaugo sosto piliakalnio Kernavėje. Tai vieta, kur prasidėjo Lietuvos valstybė, kur gamtos ir piliakalnių grožis užburia ir verčia didžiuotis istorine praeitimi.
Pakeliui į Kernavę aplankėme Dūkštų ąžuolyno pažintinį taką, pasigėrėjome 38 medinėmis pagoniškų dievų ir deivių skulptūromis, šimtamečiais ąžuolais , pagonybės laikus menančiais apeiginiais akmenimis. 
Kernavėje Mindauginių proga vyko „Gyvosios archeologijos dienos“. Pilies kalno piliakalnyje buvo įkurtas viduramžių miestelis. Amatininkai rodė žiūrovams, kaip buvo gaminami akmeniniai, titnaginiai ir geležiniai įrankiai, kalami ginklai, lipdomi ir žiedžiami puodai, gaminama apranga, apavas, kaip ir iš ko mūsų protėviai gamino maistą, muzikavo,medžiojo. Mes mokėmės šaudyti iš lanko, mėtyti bumerangą, pinti juostas, groti akmenimis, virti muilą ir dar daugelio dalykų. Senovės amatų ir gyvenimo būdo rekonstravimas suteikė galimybę grįžti į tolimą praeitį, pajusti civilizacijos ištakas, ryšį tarp dabarties ir praeities. Vėliau klausėmės įvairių šalių folkloro ansamblių muzikavimo, aplankėme liaudies amatininkų mugę. (žr. nuotraukų galeriją)


    

 

Svečiuose NATO kariai

Paskelbta 2017-06-13

Penktadienio popietę Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namuose lankėsi NATO kursantai iš JAV, kurie Lietuvoje vieši jau trečią savaitę ir mielai užsiima socialiai atsakinga, labdaringa veikla. NATO kursantai, keliaudami po rajonus, susipažįsta su Lietuva, o tuo pat metu vykdo kilnią misiją - lanko vaikų globos namus, kur bendrauja su vaikais žaisdami žaidimus. Taip vaikai lavina anglų kalbos žinias ir paįvairina savo kasdienybę. Mūsų įstaigoje lankėsi 11 kursantų su vadu, kurie porą valandų su vaikais džiaugėsi geru oru žaisdami krepšinį, badmintoną, futbolą. Kursantai į Molėtus atvyko Amerikos lietuvės Birutės Vizgirdienės dėka. Susitikimas patiko ir kariams ir vaikams. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

 

 

Svečiai iš Vilniaus vaikų ir jaunimo paramos centro

Paskelbta 2017-06-12

Gražią birželio popietę į  savarankiško gyvenimo namus atvyko svečiai iš Vilniaus vaikų ir jaunimo paramos centro. Centro darbuotojai susipažino su mūsų įstaiga, o vaikai parodė smagų ir nuotaikingą spektakliuką "Raganiukė". Po spektaklio vaikai žaisdami, betarpiškai bendraudami smagiai leido laiką kartu. Džiaugiamės, kad užsimezgė graži vaikų draugystė. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

Pasitinkame vasarą!

Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų auklėtiniai drauge su nuolatiniais rėmėjais UAB „Inter Cars Lietuva“ kolektyvo nariais būrėsi Juodakampio vienkiemyje prie Siesarčio ežero esančioje Laurinavičių sodyboje, kur pavakarę drauge pramogavo ir iškylavo. Vaikai su rėmėjais žaidė dažasvydį, futbolą, dalyvavo kitose sportinėse rungtyse, varžėsi protų mūšyje. Stropiausi ir geriausiai besimokantys vaikai, kurie įdėjo daugiausiai pastangų į savo tobulėjimą, iš rėmėjų gavo labai lauktų dovanų - dviračius. Iš viso šventės metu vaikams rėmėjai padovanojo 10 dviračių transporto priemonių. O kad vasara būtų įdomesnė ir linksmesnė rėmėjai tradiciškai atvežė vaikams kamuolių bei rakečių. Vasaros pradžios šventėje atidarytas ir maudymosi sezonas. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

Mažųjų šventė

Paskelbta 2017-06-05

Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga 5 šeimynos ugdytiniai vyko i Uteną, į vaikų žaidimų kambarį "ZYRZA". Čia vaikai nuostabiai praleido laiką: supėsi ant sūpynių, čiuožinėjo nuo čiuožyklos, šokinėjo ant batuto. Linksmi ir kupini geriausių įspūdžių vaikai sugrįžo į namus. 5 šeimynos vaikai dėkoja žaidimų kambario "ZYRZA" kolektyvui ir MVSGN vadovams už smagią pramogą. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

Respublikinis meninis – sportinis festivalis „Nuoširdumo keliu – 13“

Paskelbta 2017-05-12

Jau penktus metus svetinga Obelių vaikų globos namų bendruomenė nuoširdžiai kviečia mus pas save gražiam pabendravimui. Šį kartą kartu su socialine pedagoge Ona Purliene (komanda „Linksmuoliai“) ir vaikų treneriu Martynu Žala (komanda „Molėtukas“) 13 vaikų vyko save parodyti, susitikti su senais pažįstamais ir pasportuoti, Tiesa, mūsiškiai nelabai kultivuoja tinklinį, bet vis dėl to iškovojo 3-ją vietą. Smagu, kad Rūta Konopackaitė dar gavo statulėlę kaip viena geriausių tinklininkių, o Ernesta Vorobjovaitė – geriausios „sirgalės“ statulėlę. Žodžiu, likome patenkinti savo veržlumu.

Meninėje programoje mūsų jaunieji šokėjai ir dainininkai iškopė į aukštumas – buvo pirmi ir apdovanoti buvusio Obelių auklėtinio, festivalio rėmėjo, Lauryno Janulio įsteigtu specialiuoju prizu už kūrybiškumą. Obelių vaikų namų direktorius Tadas Stakėnas įteikė padėką už dalyvavimą festivalyje. Netikėtumas virto didžiuliu džiaugsmu, kad ir mes galime. Padėkos žodžių nusipelnė mūsų šie vaikai: Eva ir Kristina Bystrickytės, Vakaris Petrovas, Ernesta Vorobjovaitė, Deimantė Bilinskaitė, Rūta Konopackaitė, Austėja Miškinytė, Robertas Junevičius. Visada pastangas apvainikuoja sėkmė. (žr. nuotraukų galeriją)

 

Minint Pasaulinę Sveikatos Dieną 

Paskelbta 2017-04-11

Sakoma „Sveikata brangiausias turtas“.  Tačiau tai įvertiname tik sunegalavę. Kad taip įvyktų kuo rečiau, turime rūpintis savo sveikata kasdien. Tiek fizine, tiek psichine. Todėl balandžio 7 dieną susitikime su psichologe Rita ugdytiniai buvo skatinami atkreipti dėmesį į dienos režimą, užsiimti aktyvia veikla, atsisakyti nesveiko maisto bei vartoti kuo daugiau vaisių ir daržovių. Popietės metu dalyviai gamino ir vaišinosi vaisių, uogų ir pieno kokteiliais. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

Visada laukiami svečiai

Paskelbta 2017-04-10

Balandžio 5 dieną į mūsų namus atvyko net penkios grožio specialistės – tai kirpėjos Diana ir Sofija, manikiūro meistrės Rima ir Anžela  ir  vizažistė Liudmila. Kirpėjos ne tik apkirpo mūsų mergaites ir berniukus, bet ir mokė plaukų priežiūros , o manikiūrininkės spalvingai nulakavo ir papuošė piešinukais nagučius. Liudmila dailino mergaičių antakius, mokė jų priežiūros ir papuošė vaikų veidus įvairių herojų  piešinukais. Taip pat atvežė daug surinktos labdaros - tai įvairūs rūbeliai, žaislai, avalynė.  AČIŪ mūsų nuolatinei organizatorei Liudmilai ir jos draugėms už suteiktas teigiamas emocijas, gražias akimirkas. Mūsų vaikai su nekantrumu laukia kiekvieno Jūsų apsilankymo. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

Pažintis su Alantos technologijos ir verslo mokykla       

Paskelbta 2017-03-29

Saulėtą kovo mėnesio dieną mūsų vaikai svečiavosi Alantos technologijos ir verslo mokykloje. Jie susipažino su mokykloje rengiamomis profesijomis, gyvenimo ir mokymosi sąlygomis. Ypač vaikams patiko  skanuoti prekes, mokytis dirbti su kasos aparatu. Nuvykus į praktinę bazę didelį įspūdį paliko žemės ūkio technika. Už šiltą priėmimą  ir suorganizuotą pažintinę ekskursiją dėkojame  karjeros koordinatorei Reginai Dikinienei.(Žr. nuotraukų galeriją)

     

 

Popietė grožiui...

Paskelbta 2017-03-28

Kovo 16 d. MVSGN lankėsi kosmetikė – manikiūrininkė Diana Laurinavičienė. Susitikimo metu specialistė mergaites supažindino su kosmetikės – manikiūrininkės profesija. Papasakojo apie veido priežiūrą, asmens higieną, mokė, kaip pasidaryti makiažą. Susitikim`ą organizavo soc. darbuotoja Aistė Pelakauskienė ir soc. pedagogė Virginija Čerkesienė.

(Žr. nuotraukų galeriją)

 

Krikšto sakramento suteikimas 1-os šeimynos vaikams

Paskelbta 2017-03-23

Krikšto sakramentas suteiktas Molėtų šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje 2017-03-17 vakarinių šv. Mišių metu šiems 1-os šeimynos vaikams: Kornelijai ir Erikui Sidliarevič. Šventėje dalyvavo vaikų mama Rasa Sidliarevič, Kornelijos krikšto tėvai: Aleksandra ir Zigmas Ignatavičiai, Eriko krikšto tėvai: Nijolė ir Vidmantas Trotai, brolis Igoris Sidliarevič. Kornelijai suteiktas krikšto vardas Janina, o Erikui- Jokūbo krikšto vardas. Krikšto pažymėjimai vaikams buvo  įteikti 2017-03-19, sekmadienio rytinėse šv. Mišiose, dalyvavo  Kornelija ( Janina), Erikas (Jokūbas), vaikų krikšto tėvai. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

Svajonė išsipildė

Paskelbta 2017-03-17

Liuksenburgo lietuviai suorganizavo aukcioną, kurio metu surinktos lėšos ( 1000 Eur) buvo skirtos mūsų vaikams dviračiams įsigyti. Ilgametė vaikų savarankiško gyvenimo namų rėmėja Ieva Grabskytė tarpininkavo, kad išsipildytų vaikų svajonė turėti nuosavą dviratį. Svajonės pildosi tiems, kurie gyvenime stengiasi mokytis, dirbti, gražiai bendrauti su aplinkiniais. Šį kartą laimė nusišypsojo penkiems vaikams, tai: Renatui Žalaliui, Evai Bystrickytei, Svajūnui Survilai, Linai Zacharevskytei ir pačiam mažiausiam Nojui Slavinskui. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

Mus aplankė sporto profesionalas

Paskelbta 2017-03-07

Vaikų savarankiško gyvenimo namams buvo didelė garbė sulaukti žinomo sportininko, garsaus disko metiko, dabar ir LR Seimo nario Virgilijaus Aleknos. Jis kartu su savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Karoliu Balčiūnu domėjosi vaikų gyvenimu,  kasdienine veikla. Mūsų vaikai daug laisvalaikio skiria sportui. Svečiai maloniai buvo nustebinti jų pasiekimais įvairiose sportinėse varžybose. Mūsų sportininkai dažniausiai iš rungtynių grįžta užimdami prizines vietas. Apie tai liudija  jų iškovotos taurės, medaliai, garbės ar padėkos raštai.

 Seimo narys Virgilijus Alekna dar ilgai bendravo su 4-os šeimynos vaikais, paliko jiems saldumynų.

 

Tradicinis bėgimas “Aplink Želvos ežerą” 

Paskelbta 2017-01-16

Sausio 15-ąją vyko jau 27-as tradicinis bėgimas “Aplink Želvos ežerą” Suginčiuose, skirtas Lietuvos laisvės gynėjų dienai atminti. Jame dalyvavo ir mūsų ugdytiniai Česlovas, Svajūnas, Gintaras ir Giedrius. Vaikai įveikė 4,4 kilometrų trąsą.

 

Kaip Trys Karaliai mus vežė į Didžiasalį

Paskelbta 2016-01-13   

Sausio 6 dieną, nepabijoję nei šalčio, nei ilgokos kelionės, šeši mūsų namų vaikai kartu su socialine pedagoge Ona vyko į Didžiasalyje (Ignalinos rajonas) organizuojamą kaukių sąskrydį. Svetingi šeimininkai mus pasitiko ir labai gerą įspūdį paliko. Sąskrydžio dalyvius organizatoriai pasveikino puikiu šokiu. O mes pakeliui sutikom „katę“, „pelę“ ir dainavome Jiems dainelę apie meilę visiems: ir mažiems, ir dideliems. Robotukas Robertukas parodė visiems, ką moka, kaip įmantriai šoka. Na, o „katė“ Eva neatsiliko judesių grakštumu. Šoko, tai šoko!

Vėliau vaikams buvo organizuojami įvairūs žaidimai, mįslių minimas, karaoke...Visi džiaugėsi buvimu kartu! Eva buvo išrinkta rengino Karaliene su visom „regalijom“ (karūna, svarbų įvykį patvirtinantis dokumentas). Pokylio Karaliumi tapo Daugėliškio VGN auklėtinis Merkurijus. Mažai trūko iki Robertuko, mažo Karaliuko, bet teisingi Didžiasalio vaikai nusprendė, kad vienai institucijai 2-jų svarbių asmenų bus per daug.

Kai kam diskotekoje pavyko ne tik pašokti, bet ir susipažinti tolesniam bendravimui. Nuoširdžiausiai dėkojame Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro vaikams, Direktorei ir mieliems darbuotojams už tai, kad vaikai namo parsivežė daugiau  nei trys Karaliai...Jie parsivežė bendravimo džiaugsmą. (žr. nuotraukų galeriją) 

 

Svečiai mažųjų šeimynoje

Paskelbta 2017-01-10

Jau tapo gražia tradicija, kad didžiųjų švenčių laikotarpiu mažuosius aplanko trečios šeimynos vaikai. Viešnagės metu vaikai kartu piešė, lipdė, dainavo, šoko, rodė kiek paaugo ir ko išmoko per pastaruosius metus. Labiausiai  vaikus sužavėjo balionų pūtimo varžybos, muzikinė užduotis „pakartok melodiją“, kurią jie atliko su skambančiais plaktukais. Toliau sekė dėlionių užduotys, piešimo pamokėlė. Mažieji gavo dovanų: knygelių, žaislų, balionų, dėlionių, tačiau svarbiausia – bendravimo džiaugsmą ir gerą nuotaiką. Atėjo metas atsisveikinti, vaikai buvo pavargę, bet labai laimingi. Išlydėjome svečius ir dar ilgai dalijomės įspūdžiais, džiaugėmės dovanomis ir jau pradėjome laukti naujų susitikimų su senais draugais.(Žr. nuotraukų galeriją)

 

Meduoliais kvepiantis susitikimas

Paskelbta 2016-12-27

Gruodžio 20 d. Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namuose lankėsi buvęs aplinkos

viceministras Linas Jonauskas su draugais. 4-oje  šeimynoje vaikučiai nuoširdžiai pasitiko svečius. Po trumpo pabendravimo užvirė darbas virtuvėje. Vaikai su svečiais gamino kalėdinius imbierinius įvairių formyčių sausainukus. Vėliau juos kepė, puošė. Po to visi vaišinosi arbata ir kvepiančiais šv. Kalėdomis savo gaminiais. Ir svečiai ir vaikai prie stalo deklamavo eiles, dainavo, šoko, linkėjo vieni kitiems gražių švenčių. Vaikai svečio Lino Jonausko buvo apdovanoti prisiminimo dovanėlėmis. Kartu fotografavosi prie eglutės. Renginukas užsitęsė iki vėlumos, tačiau neprailgo. Išvykdami svečiai žadėjo sugrįžti pavasarį.

Draugystė turi stebuklingą galią - tęstis ir pražysti naujomis spalvomis. Tai dar vienas žingsnis į žmogiškąją bendrystę.(Žr. nuotraukų galeriją)

 

Lankėsi gimnazistės

Paskelbta 2016-12-22

Mūsų vaikų savarankiško gyvenimo namų ketvirtojoje šeimynoje lankėsi Molėtų gimnazijos mokinės su socialine pedagoge Jolanta Liubeckaite. Šis mūsų susitikimas yra tradicinis. Jo metu rašėme vieni kitiems laiškus, kuriuos skaitysime Kūčių vakarą. Skanaudami pyragų, gerdami arbatą, kalbėjomės, žaidėme. Smagu, kad šiemet susitikime dalyvavo ir MVSGN direktorius Marius Baltuška. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

 

Ruošiamės Kalėdoms „Kvepiantys vonios burbulai“

Paskelbta 2016-12-22

Penktadienio popietę 3 – 4-os šeimynų vaikai susirinko į būrį, kad savo rankomis pagamintų Kalėdines dovanėles tėveliams, globėjams, artimam žmogui. Iš natūralių priemonių vaikai kartu su Aiste ir Virginija gamino kvepiančius vonios burbulus. Užburiantys neįprasti eterinių aliejų kvapai vaikams sukėlė gražių Kalėdomis kvepiančių minčių – „ Pasikvieskime ir kitų šeimynų vaikus, draugus, kad išmokytume gaminti vonios burbulus, kad ir jie savo artimus žmones pradžiugintų kvepiančia vonia.“

Kartu pasidžiaukime darbine mūsų nuotaika. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

Jau gerasis Senelis dalina dovanas

Paskelbta 2016-12-20

Gruodžio 17 dienos šeštadienio popietę vaikai jau laukė svetelių. Senelio būta dosnaus ir greito. Jis ne tik spėjo dovanas paruošti, bet dar atvežė fokusininką Mario Tarasini (Marius Tarasevičius), kuris linksmino vaikus, jų globėjus, tėvelius, buvusius auklėtinius. O ir pats Senelis ne iš kelmo spirtas. Jis organizavo vaikams smagų bendrą šokimėlį. Na, o vaikai irgi neliko skolingi. Jie paruošė šokį, kelias smagias daineles, kurias vaikiškai tyrai atliko Kristutė su Vakariu. Robertukas, kaip tikras robotukas, parodė, ką geriausiai sugeba. Pareigingas, darbštus, gabus vaikas du kartus per savaitę lanko „greitųjų“ šokių (hiphopas) treniruotes. Jo pastangomis džiaugiasi ne tik treneris, bet ir mes.

Senelio maišus pripildyti vaikų išsvajotomis dovanomis padėjo mūsų nuoširdi ilgametė rėmėja Ieva su savo nenuilstančiais  bendraminčiais. Šį kartą iš geradarių  pas mus svečiavosi Edita ir Naglis,  kurie vaikus vaišino tortais, bendravo su jais. Kokia šventė be gerų žmonių, vaikų klegesio?!  (žr. nuotraukų galeriją).

O