į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos

2019-10-18

Patarlių knygos pristatymas

Šių metų saulėtąją spalio 15-ąją buvome pakviesti į knygos „Kol gyveni, tol ir mokaisi. Lietuvių-norvegų patarlės“ pristatymą - parodą, kuri vyko Vilniaus Universiteto bibliotekoje. Mūsų vaikai dalyvavo tarptautiniame patarlių projekte „Kol gyveni, tol ir mokaisi“, kuris truko visus metus. Šiais metais projektas prestižinėje tarptautinėje Londono knygų mugėje nominuotas „International Excellence Awards 2019“ tarp trijų geriausių pasaulyje kategorijoje „Educational Learning Recources“. Projekto metu užgimė knyga „Lietuvių-norvegų patarlės. Kol gyveni, tol mokaisi“. Lietuviškas patarles piešė vaikai iš Rokiškio raj. Obelių vaikų globos namų, Dusetų meno mokyklos bei mūsų vaikai. O tų pačių patarlių atitikmenis iliustravo mokiniai iš Stokksund ir Steinerskolen pa Rotvoll mokyklų Norvegijoje. Šis projektas – puikus tarpkultūrinio bendradarbiavimo bei socialinės įtraukties pavyzdys. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

2019-10-14

Tik nuobodūs žmonės nuobodžiauna

Spalio 10 diena – vietos savivaldos diena. Mūsų vaikų taryba susirinko 3-je šeimynoje paminėti „savo“ dieną ir aptarti įvairias veiklas, net kai buvome visai mažiukai. Apie tai liudijo fotonuotraukos. Ilgokai bendravome, diskutavome, dalijomės idėjomis, nuomonėmis. Mus aplankė psichologė Rita. Anot jos, džiaugtis gali tik tas, kuris teikia džiaugsmą kitiems. (Žr. fotonuotraukų galeriją)

 

2019-10-07

1-os šeimynos vaikai  Pasaulinę gyvūnų dieną paminėjo išvykoje

2019 m. spalio 4 d. – Pasaulinę gyvūnų dieną Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų 1-os šeimynos vaikai su socialine darbuotoja Nijole Trotiene paminėjo išvykoje, A. Trimonio įmonėje ,,Veterinarijos gydykla“ (Vilniaus g. 102, Molėtai). Renginyje, susitikime su veterinarijos gydytoju Arvydu Trimoniu dalyvavo ir šeimynos vaikų augintinė Nika.  Gydytojas atliko kalytės profilaktinę medicininę apžiūrą, nustatė Nikos amžių, svorį, kūno matmenis, atliko būtiną vakcinaciją,  įteikė vienam iš renginio dalyvių Erikui Sidliarevič naminio gyvūno pasą ( nes jis augintinę saugiai laikė skiepijimo metu). Gydytojas Pasaulinės gyvūnų dienos proga skiepijo vaikams meilę, būtiną globą, rūpestį gyvūnais, augintiniais. Supažindino su veterinaro-gydytojo profesija, jo darbo specifika, darbo vieta, teikiamomis paslaugomis, kokios būna šunų, kačių ir kitų naminių gyvūnų  ligos, jų  profilaktika. Gydytojas atsakė į vaikų klausimus. Jis padovanojo Nikai skanėstų ir būtinų vaistų nuo kirminų. Veterinarijos gydytojui Arvydui Trimoniui padėkojome už augintinei skirtas dovanas, dėmesį, profilaktinę medicininę apžiūrą, būtinas vakcinas, pasą ir turiningai praleistą laiką. Po renginio, nors ir lijo lietus, visi geros nuotaikos su augintine Nika, numatytu pėsčiomis maršrutu, saugiai grįžome namo.

 

2019-10-07

Neskubėk teisti, skubėk suprasti                                         

Į mūsų biblioteką susibėgome pasidalinti vasaros įspūdžiais ir palyginti  vasaros  malonumus su rugsėjo mėnesio rūpestėliais ir darbais. 2-os šeimynos moksleivė Viktorija buvo paruošusi ir klausimų, ir žaidimų, bet atviras pasikalbėjimas tarp dalyvių virto pagrindiniu dalyku. Po geros valandos niekas nenorėjo skirstytis. Kiekvienas pasakojo savo istorijas apie susitikimus ir pažintis su naujais žmonėmis, apibūdindami, ką išgirdo, ko pasimokė. Suaugusiems beliko tik pritariamai linksėti galvomis ir papasakoti apie savo pramogas, poilsį ir darbus. Laivui, kuris nežino, kur plaukti, joks vėjas nėra palankus. Vaikui, kuris nori  atvirauti, tartis su suaugusiais, išsiskleidžia sparnai geriems/ geresniems veiksmams. Nepalikime vaiko abejonių kryžkelėje, o ženkime greta.

 

2019-09-25

Neįtikėtino grožio dvasinė dovana molėtiškiams

Rugsėjo 24 dieną 7 vaikai su darbuotojomis Dalia ir Ona tiesiog pateko į stebuklų šalį. Neįtikėtina, kad 11-16 metų vaikai sugeba dainuoti visų įmanomų žanrų muziką. Armėnijos vaikų  choras „LITTLE SINGERS OF ARMENIA“ nuo 2002 metų įvardinamas kaip vienas iš geriausių pasaulyje vaikų kolektyvų, kuriam vadovauja Tigran Hekeyan. Ne vienas klausytojas nubraukė ašarą, kai išgirdo lietuvių liaudies dainą „Šarkele varnele“. Tai buvo padėka Lietuvos žiūrovams už pagarbą armėnų tautai, mokėjimą klausytis muzikos ir skambiais plojimais tai įvertinti. Daug renginių vyksta Molėtuose, eikite, dalyvaukite, klausykitės, nes kito tokio karto gali ir nebūti.

  

 

2019-09-23

Žygis pėsčiomis aplik Molėtų miesto ežerus

Rugsėjo 20 dieną dvylika vaikų iš savarankiško gyvenimo namų kartu su 3-ios šeimynos auklėtoja dalyvavo Europos judėjimo savaitės „Žingsniuokime kartu“ baigiamajame renginyje, kurį organizavo Molėtų sporto centras. Skulptūrų parke mus pasitiko laisvalaikio organizavimo specialistas Martynas. Ėjimas pėsčiomis visiems kartu buvo vienas malonumas. Eidami grožėjomės nuostabia Molėtų krašto gamta, ežerų mėliu, dalijomės įspūdžiais. Numatytus kilometrus įveikė visi. Vėliau su kitais žygio dalyviais žaidėme, šokome, kartu linksminomės. Kiekvienas žygeivis gavo po atšvaitą ir skarutę. Linksmi ir saugūs grįžome į namučius. (žr. nuotraukų galeriją)

 

2019-09-16

Susitikimas su pareigūnėmis

Praeitą antradienį, socialinės darbuotojos Danutės kvietimu , ketvirtoje šeimynoje svečiavosi policijos pareigūnės Lina Šeikienė ir Neringa Purlienė. Susitikime dalyvavo dauguma šeimynų vaikų. Pareigūnė Lina supažindino vaikus su Lietuvos respublikos administracinių nusižengimų kodeksu. Pristatė naujus įsigaliojusius įstatymo pakeitimus dėl nuobaudų ir baudų skyrimo nepilnamečiams(už alkoholio vartojimą, rūkymą, vagystes, turto niokojimą ir kt.) galimos piniginės baudos, įtraukiant asmenis, t.y. vaikus į duomenų apskaitą. Pareigūnė Neringa diskutavo su vaikais apie patirtas patyčias mokyklose, bendraamžių tarpe. Pasisakė patys vaikai. Jų pasisakymuose figūravo ir patirtas smurtas. Neringa akcentavo, kad niekada nereikia tylėti, priminė, kur reikia kreiptis, patyrus patyčias ir smurtą. Vaikai turėjo daug klausimų, į kuriuos mielai atsakė pareigūnės.

Susitikimo metu buvo kalbama ir apie rūkymą, elektronines cigaretes, alkoholio vartojimą, psichotropines medžiagas, jų daromą žalą jaunam organizmui. Diskutuota ir apie atsakomybę už padaromus nusikaltimus. Susitikimo pabaigoje  prisimintos ir saugaus eismo taisyklės. Laikas su Lina ir Neringa prabėgo įdomiai ir greitai.

 

2019-07-29

Neverk dėl to, kad baigėsi, šypsokis dėl to, kad įvyko

Kur vasara, saulė, vanduo, ten ir linksmi vaikai. Smagiai ir greitai prabėgo septynios dienos, vykdant jungtinę Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų globos centro skyriaus ir savarankiško gyvenimo namų vaikų vasaros socializacijos programą „Atrask pats save ir pažink kitus“. Penkiolika vaikų turėjo galimybę nuvykti  į  „Paukščių kaimą“, „Triušiukų slėnį“, pasigrožėti  Zarasų kraštu, apsilankyti  Vilniuje, kur visi drauge žiūrėjo filmą „Gyvenimas 2“.  Nepamiršome ir savo rajono. Balninkuose savo namuose svetingai  mus priėmė tautodailininkė, rankomis gamintų lėlių kolekcijos savininkė Irena  Pusvaškienė. Vaikai domėjosi ne tik lėlių gamyba, bet ir retomis gėlėmis, kurios puošia didžiulius sodybos plotus. Taip pat vaikai dalyvavo tradicinėje pilietinėje akcijoje, tvarkant Siesarties pakrantę ir pušynėlį.  Šiais metais stebėtinai daug šiukšlių radome pušynėlyje. Tvarkingoje aplinkoje miela ilsėtis: pasistatėme palapinę, rinkome laužui sausuolius, arbatai – žemuoges ir jų lapelius, maudėmės, žaidėme, ruošėme pietus. Paskutinę dieną vykome į Malūnėlio kaimą pas žolininkę Reginą Rabcevičienę. Visada smagu pabūti gamtoje. Žolininkė aiškino apie vaistažolių rinkimą, džiovinimą, vaišino vaikus kvapnia žolelių arbata su medučiu. Vėliau vaikai vaikščiojo po mišką, grožėjosi skulptūromis. Sugrįžusius vaikus laukė prizai ir siurprizai: kiekvienam po asmeninę dovanėlę.  Neliko nepastebėti ir kukliausi, ir greičiausi, ir darbščiausi, ir dosniausi, ir mandagiausi...(Žr. nuotraukų galeriją)

 

2019-07-22

Įspūdžiai iš Palangos

Liepos mėnesio pradžioje Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų 15 vaikų, lydimi socialinių darbuotojų Aurelijos Gečienės, Nijolės Rakitskienės ir Danutės Bučinskienės, turėjo puikią galimybę vėl pabuvoti Palangoje, 5 dienas ilsėtis prie Baltijos jūros. Tą savaitę oras nelepino, pūtė stiprokas Šiaurės Vakarų vėjas, todėl jūra mus pasitiko pikta, banguota. Tačiau šilčiau apsirengus net ir šaltą, vėjuotą dieną neišdildomus įspūdžius ir puikią nuotaiką dovanojo pasivaikščiojimas pajūriu. Vieni, nepabūgę šalto vandens, išsimaudė, kiti braidė, visi džiaugėsi būdami prie jūros, nes banguota, audringa jūra ne mažiau žavi už ramią, priimančią ir gaivinančią karštą bei saulėtą dieną.

Ir liūdėti mums nebuvo kada, nes daug keliavome. Pirmą dieną aplankėme Klaipėdą, pabuvojome ant Molo, pamatėme Olando kepurę, nuo kurios atsivėrė jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais, nusifotografavome prie Meridiano - medinio burinio laivo, kurio viduje vyksta įvairios edukacinės pamokos vaikams, Vaiduoklio.

Antrą dieną keliavome Darbėnų link. Ten žavėjomės Japonišku sodu, kuriame mūsų akį labiausiai patraukė akmeniniai žibintai. Kai kurie jų aukštesni už žmogų, Sakurų alėja, „Žynio veidrodžio“ tvenkinys, kuriame gražiai atsispindėjo aplink jį susodinti augalai, Bonsų sodas - mažos didelių medžių kopijos atrodė kaip žaislinė, daugybė mažesnių ir didesnių akmenų, iš jų suformuotų upelių vagų ir jomis tekančių upelių bei kriokliukų. Šalia Japoniško sodo įsikūręs Baltų mitologinis parkas. Čia mums labai patiko. Įdomu buvo vaikščioti daugybe jo takelių ir ieškoti vis naujų skulptūrų, vaizduojančių senovės lietuvių (baltų) dievybes. Sužinojome daug įdomių dalykų apie mūsų tautos senąjį tikėjimą.

Trečią dieną važiavome į Šventąją. Grožėjomės Šventosios upe, vaikščiojom beždžionių tiltu, pabuvojome prie skulptūrinės kompozicijos ,,Žvejo dukros“.

Ketvirtą dieną paskyrėme Palangai. Patogiai įsitaisę važinėjome traukinuku po Palangą ir mėgavomės mus supančiais vaizdais. Pabuvojome garsiausiame kurorto Gintaro muziejuje, įkurtame grafų Tiškevičių rūmuose, sužinojome daug naujų, įdomių ir linksmų faktų apie didžiausią Lietuvos kurortą Palangą. Maitino mus kavinėje ,,Cepeliniškės“. Valgėm      skaniai ir įvairiai.

Nepamiršome ir Palangos tilto nuo kurio stebėjome saulėlydžius. Vaikai buvo sužavėti, kaip saulei leidžiantis keičiasi šviesos ir spalvų spektras. Kartu su vaikais žiūrėjome į dangų ir pasakojome vieni kitiems, ką įžvelgiame. Čia ir atsiverdavo vaikų svajonės, skleidėsi meniniai – kūrybiniai gebėjimai. Didelį įspūdį paliko grojantys ir šokantys fontanai. Ypatingai jie nuostabūs vakare. Žavėjo ir margaspalvė Basanavičiaus gatvė. Čia triukus demonstravo magai, šokėjai, didžiulė ,,pripūsta“ balta meška, nusifotografuoti kvietė ,,žmogus voras“, ranką visiems spaudė ,,Transformeris“, mergaitės fotografavosi su Radžiu, atvykusiu koncertuoti Palangon, patekome į filmuojamą klipą Lotus nemiegok. O kiek atrakcionų - akys  raibo. Apsilankėme ir Palangos turguje, kur vaikai pirkosi prisiminimui suvenyrus iš gintaro.

Palanga - nors ir be kaitrių saulės spindulių mums paliko labai didelį įspūdį. Esame dėkingi   MVSGN direktoriui M. Baltuškai, pavaduotojai Ž.Vaidachovičienei, rėmėjams, kurie mums suteikė tokią galimybę. Nuoširdus AČIŪ visiems.

(Žr. nuotraukų galeriją)

 

2019-06-03

Tradicinis kartingo turnyras

Birželio 1 dieną Vilniuje Plytinės kartodrome vyko tradicinis Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Egidijaus Bičkausko kartu su Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga vaikų globos namų ir socializacijos centrų ugdytinių kartingo turnyras. Mūsų namams atstovavo Mantvydas Grigelevičius, kuris savo amžiaus grupėje užėmė ketvirtąją vietą. Varžybų dalyvis ir palaikymo komanda smagiai leido laiką – dalyvavo rungtyse, klausėsi koncertinės programos, vaišinosi saldumynais, ledais ir kareiviška koše.

  

 

2019-06-03

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – renginys skirtas globojamiems vaikams!

2019 m. birželio 2 dieną Globos centro iniciatyva Molėtų rajono šeimose globojami vaikai  buvo pakviesti į renginį, kurį organizavo Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namai bei įmonės SGI Lithuania komanda, vadovaujama Danguolės Kikutytės. Visus sumanymus įgyvendinti padėjo  gausus būrys rėmėjų. Molėtų daugiafunkcinėje aikštėje savo pasirodymais vaikus džiugino motoakrobatai: Utena Stuntriders ir vvirgiz -  Stunt Rider,  Molėtų automobilių sporto klubas „OneWay Drift Team“. Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų kieme laukė pramogos (pripučiami batutai, cukraus vata, spragėsiai ir kt.), žaidynės, apdovanojimai ir geras laikas kartu. UAB „Eugesta“ pasirūpino, kad vaikams netrūktų skanėstų. Sveikinimo žodį tarė Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų direktorius M. Baltuška, seimo narys P. Čimbaras. Už nuolatinį globojamų vaikų rėmimą Molėtų rajono savivaldybės Mero padėka įteikta SGI Lithuania kolektyvui. Nuotraukos Algimanto Pečiukaičio. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

2019-06-03

Mokslo metai baigiasi!

Palydėdami mokslo metus ir laukdami vasaros susirinkome bendrai popietei. Dainavome mėgstamas dainas, deklamavome eiles ir rodėme viską, ką išmokome per prabėgusius mokslo metus. Po šokių ir dainų vaišinomės šalta arbata ir ledų desertu.

 

2019-06-03

Susitikimas su bendruomenės pareigūne

Belaukiant vasaros atostogų svečiuose lankėsi Molėtų policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Lina Šeikienė. Vyko diskusija, kurios metu aptarėme saugų elgesį prie vandens, miškuose, kūrenant laužus. Kalbėjomės apie atsakingą elgesį važinėjant dviračiais, riedlentėmis, paspirtukais ar riedučiais. Akcentavome šalmų svarbą bei reikalingumą - juk kitos galvos nenusipirksi! Prisiminėme atnaujintas eismo taisykles pėstiesiems, kurios draudžia naudoti mobiliuosius telefonus ir ausines einant per perėją.

Visi diskusijos dalyviai buvo apdovanoti atšvaitais, balionais su policijos logotipu, kantriausia dalyvė gavo žibintuvėlį. Vaikai įsitikino, kad policijos tikslas – ginti, saugoti, padėti!

 

2019-05-24

Jaunimo užimtumo skyriuje

Mūsų vaikai lankėsi Utenos teritorinės darbo biržos Jaunimo užimtumo skyriuje, bendravo ir kartu su vyr.specialiste Edita klaidžiojo profesijų labirintuose. Išsiaiškino savo individualius profesinius profilius, kokie jie pagal intraversiją ir ekstraversiją, panagrinėjo savo kūrybiškumą, organizuotumą, atkaklumą. Vaikai taip pat sužinojo iki kokio amžiaus gali kreiptis į Jaunimo užimtumo skyrių dėl informacijos, konsultacijų, tarpininkavimo bei individualaus užimtumo plano sudarymo. Vaikai noriai ir aktyviai dalyvavo veiklose, todėl sutarta susitikti dar kartą vasaros atostogų metu.

 

2019-05-24

Respublikinis meninis – sportinis festivalis „Nuoširdumo keliu – 15“

Kiekvienais metais esame kviečiami ir vykstame į tikro nuoširdumo nestokojantį festivalį Obelių vaikų globos namuose. Šiais metais vyko tik 10 vaikų, nes mūsų vis mažėja. Kartu pakeliauti pasiėmėme ir mūsų naujokę gražuolę Mariją. Su ja vargo nebuvo. Mergaitė komunikabili, mėgstanti draugiją, žaidimus. „Kietų“ sportininkų jau nebeliko, auginame jaunėlius, todėl tinklinio varžybose laimėjo draugystė. Smagiai pasibuvę, pabendravę, prisiminę ankstesnius festivalius grįžome su padėka už dalyvavimą į namučius.

 

2019-04-24

Pažintinė – pramoginė išvyka į Ignalinos rajoną

Balandžio 23 dieną aplankėme Ignalinos rajone esantį Aukštaitijos nacionalinį parką. Nešdamiesi po akmenėlį su norais (toks yra paprotys) įkopėme į ten esantį Ladakalnį. Akmenukus sudėjome prie aukuro. Ladakalnis – Aukštaitijos ,, Venecija.‘‘ Nuo kalno atsivėrė nuostabi panorama. Nuo jo matėsi net 6 legendomis ir padavimais apipinti ežerai. Pasigrožėję vaizdais, važiavome prie Ginučių piliakalnio. Tai vienas didingiausių ir įspūdingiausių piliakalnių Lietuvoje. Vaikai skaičiuodami laiptelius  įkopė į piliakalnio viršūnę. Manoma, kad kažkada ten buvo įsikūrusi tvirtovė, kurioje lankėsi pats karalius Mindaugas. Vėliau vykome į Ginučių kaimą, kur apžiūrėjome vandens malūną su vandens kriokliu.

Važiuojant į Ginučius aplankėme Šiliniškių apžvalgos bokštą, kuris dažnai vadinamas ,,Bitės‘‘ bokštu. Tai pirmoji apžvalgos aikštelė įrengta ant mobiliųjų telekomunikacijų anteninio bokšto.

Negalėjome neaplankyti ir Palūšės, pasigrožėti jos vaizdais.

Ši išvyka ne tik leido mūsų vaikams papramogauti, bet ir praturtino jų žinias apie Aukštaitijos nacionalinį parką, gamtą.

 

2019-04-12

Visiems svarbios įstaigos

Saulėtą pavasario dieną mūsų vaikai lankėsi Molėtų rajono savivaldybės Administracijos teisės ir civilinės metrikacijos skyriuje, Utenos VPK migracijos skyriaus Molėtų grupėje. Apsilankymo tikslas buvo sužinoti apie gyvenamosios vietos deklaravimo paslaugas Molėtų miesto ir seniūnijų gyventojams, civilines santuokas, gimimo ir mirties registravimą, asmens tapatybės kortelės bei paso išdavimo tvarką. Taip pat buvo įdomu pamatyti bažnytines metrikų knygas, kurių seniausia datuojama nuo 1933 metų bei senuosius paso prašymus ir saugomas Lietuvos piliečių priesaikas valstybei.

(Žr. nuotraukų galeriją)

 

 

 

2019-03-25

PADĖKA

 

Nuoširdžiai dėkojame Agnei ir Almantui Beniauskams už rūpestį šeimomis, gyvenančiomis Molėtų krizių centre. Šiuo metu centre gyvena kelios mamytės, auginančios 2 ir 7 mėnesių bei 4 metukų vaikučius. Joms labai pravertė dovanotas vežimėlis, vonelė, drabužėliai, sauskelnės bei kiti daikčiukai, taip reikalingi augantiems mažyliams.

 

2019-03-22

Laimės diena

Minėdami laimės dieną, susirinkome jaukaus pokalbio. Kas su puodeliu kvapnios arbatos, o kas su sveikuolišku kokteiliu. Dalinomės mintimis – Kada gi mes esame laimingi? O laimingi mes būname tuomet, kai esame sveiki, turime ką valgyti, apsirengti, esame saugioje ir jaukioje aplinkoje. Kai mus išklauso, paguodžia, apgina, priima tokius, kokie esame. Taigi, kad būtume laimingi reikia tiek nedaug!

 

2019-02-18

Lietuvos Valstybės atkūrimo 101-asis gimtadienis

Šventė šventei nelygu. Lietuvos Valstybės atkūrimo diena tampriai siejasi su Lietuvos nepriklausomybės aktu. Tai džiugi šventė kiekvienam. Savaitgalį likę vaikų globos namuose vaikai ir darbuotojai sukūrė sau, anot pačių mažiausiųjų, Lietuvos gimtadienio šventę. Drauge ant sniego piešėme didžiulę širdį ir spalvinome mūsų  trispalvės vėliavos spalvomis. Mažieji su auklėtojomis pastatė sniego pilį su trispalve viršūnėje. Vėliau vaišinomės saldumynais, pyragu. Kartu mes – jėga! (žr. nuotraukų galeriją).

 

2019-02-18

Jauki šv. Valentino diena

Vasario 14 dieną minėjome Šv. Valentino dieną. Iš žolelių pasigaminę stebuklingą gėrimą savo mintimis jį užkalbėję, vaikai ragavo ir tikėjo, kad išsipildys jų svajingi - nuoširdūs linkėjimai sau. Tą vakarą netrūko komplimentų, šypsenų, gerumo, juoko, dainų ir šokių iki sutemų.                                           

3-ios  šeimynos vaikai ne tik šventė šv. Valentino dieną, bet ir sveikino Valentą su vardo diena. Vaikai siuntė laiškelius į „ Meilės paštą“, piešė, kepė pyragus. (Žr. nuotraukų galeriją)

 

2019-01-14

Laisvės gynėjų dienos paminėjimas                                        

Sausio 12 dienos pavakarę 3, 4 šeimynų vaikai ir darbuotojos prisiminė ir pagerbė sausio 13-ios laisvės gynėjus. Degant žvakelėms sugiedojome Lietuvos himną, prisiminėm pavardes tų, kuriems laisvė buvo svarbiau už gyvybę. Jų atminimą pagerbėme tylos minute. Vėliau klausėmės patriotinių dainų. Ne vienas nubraukė ir ašarą...

(Žr. nuotraukų galeriją)

 

2018-12-31

Padėkos Globėjams renginyje dėkota už jų gerumą, beribę meilę ir dideles širdis

Artėjant gražiausioms, metus vainikuojančioms šventėms, visuomet aplanko nenumaldomas troškimas padėkoti, pasidžiaugti, įvertinti ir įsivertinti, pabūti kartu. Tad šiais metais pirmą kartą Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų globos centro skyriaus sumanyta pasakyti „ačiū“ globėjams, kurie, augindami savo vaikus, po tėvišku sparnu priglaudė giminaičių, artimųjų vaikučius ar tuos, kurių tikrieji tėvai nenori ar negeba jais rūpintis.

Jaukiame, šiltame, advento rimtimi apgaubtame globėjų padėkos vakare „Globa – geriausia vaikui dovana” gausiai dalyvavo globėjai ir jų vaikučiai, svečiai.

Renginio moderatorė, direktoriaus pavaduotoja Žydrūnė Vaidachovičienė sakė nesitikėjusi, kad ateis bene visi kviesti globėjai, džiaugėsi veikiančiu Globos centru ir kartu su direktoriumi Mariumi Baltuška pirmąją padėką ir rožės žiedą įteikė Aušrai Vaitkūnienei, pirmąjai budinčiai globėjai Molėtų rajone.

M. Baltuška trumpai prisiminė dabartinės veiklos priešistorę, džiaugėsi savo puikiu ir darbščiu kolektyvu, kur pagalbą ir gerą žodį visuomet suranda ir išgirsta globėjai, įtėviai, vaikai.

Netrukus pirmųjų nominacijų globėjams pakviesti įteikti Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Jauneika, vicemeras Mindaugas Kildišius, kurie apdovanojo M. Tumėnaitę Valančiūnę, G. Šironienę ir A. Žiukienę.

LR Seimo nario P. Čimbaro padėka ir atminimo dovana buvo skirta V. ir A. Gečiams, Socialinės paramos skyriaus vedėja G. Gribauskienė su didžiuliu jauduliu pristatė ir apdovanojo globėją O. Gavėnaitę, kuri globoja savo sesers vaikus.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Molėtų rajone patarėja J. Dilienė sveikino bei džiaugėsi globėjais tapusiais N. ir G. Jucevičiais, kurių šeimoje auga jau du vaikai.

Renginio metu pristatyti ir negalėję jame dalyvauti globėjai. Daugybę kartų visiems padėkota, pasidžiaugta šių žmonių gerumu, beribe meile ir didele širdimi. Renginyje buvo visko – jaudulio, džiaugsmo ašarų, o svarbiausia – šypsenų, palinkėjimų, dovanų. Vaikai gavo po saldžią dovaną, suaugusieji – po palinkėjimą ir rankų darbo dovanėlę. Netrukus prie bendro vaišių stalo toliau tęsėsi gražus bendravimas didžiuojantis šiais žmonėmis, tikint, kad globėjų padėkos vakaras taps gražia tradicija.

 

2018-12-31

Šilti Kalėdiniai linkėjimai iš UAB "CGI Lithuania"

Vėlyvą ketvirtadienio vakarą į mūsų namus atvažiavo  Danguolė su dviem pagalbininkėmis pasikrovusios pilną mašiną  dovanų. O visos šios dovanos  tai UAB "CGI Lithuania" darbuotojų, skirtos mūsų vaikų svajonių pildymui. Ačiū už nuostabias dovanas.(Žr. nuotraukų galeriją).

 

2018-12-20

„Gerumo akcija“ Kalėdoms

Šv. Kalėdom alsuoja jau kiekvienas žingsnis, jos visai čia pat. Kepame kučiūkus, skubame pakuoti dovanas artimiems ir brangiems žmonėms...

Šių metų rudenį prasidėjusi graži draugystė tarp Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų vaikų ir Danijos Lietuvių bendruomenės "JYLLAND&FYN" šeimų ir Jų vaikų Kalėdų džiaugsmą suteikė patiems  jautriausiems, papuošė smagiausią metų šventę savo gerumu.  

„Esame sujaudinti ir žavimės tokiu gražiu poelgiu. Kai vaikai pildo vaikų svajones – abejingų nelieka“.

Nuoširdžiai dėkojame mūsų kraštietei Daliai Lukošienei, Lietuvių bendruomenės  "JYLLAND&FYN" pirmininkei Sandrai Danielsen, UAB „Litred“ pervežimo kompanijai, kuri saugiai visas vaikų dovanas iš Danijos pristatė į Molėtus, didelis AČIŪ Jūsų visų šeimoms. (žr. nuotraukų galeriją)

 

2018-12-11

Konferencija ir vaikų globos įstaigose globojamų vaikų susitikimas

Aktyvus jaunimas lankėsi Kūrybinių industrijų centre, kasmetinėje konferencijoje ir vaikų globos įstaigose globojamų vaikų susitikime. Šių metų susitikimo tema – pomėgiai, profesija, savanorystė.

Susirinkusius sveikino Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Laikinosios vaiko gerovės komisijos Pirmininkė, Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė. Lietuvos moksleivių sąjungos savanoris K.Tilvytis savo pranešimu susirinkusius ragino nebijoti siekti savo svajonių. R. Rudokienė pristatė Lietuvos startuolių ekosistemą bei kuo startuoliai skiriasi nuo tradicinio verslo. Reklamos agentūroje dirbanti plėšriųjų gyvūnų dresuotoja G.Gustė savo pavyzdžiu iliustravo kaip pasirinkti profesiją, kad nereikėtų dirbti. Lietuvos Skautų savanorė G.Sidorovienė pristatė skautų veiklą bei jų savanorystės idėją, kvietė prisijungti prie jau 111 metų gyvuojančios draugijos. Lektorius, renginių vedėjas S. Bagdonas mokė, ką reikia daryti, kad darbas taptų gerai apmokamu pomėgiu. Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros, Europos solidarumo korpuso projektų koordinatorė A. Narkevičiūtė aktyviam jaunimui pristatė ir Tarptautinės savanorystės galimybes. Na, o galiausiai auditoriją pasiekė staigmena - žymus žmogus - ir tai buvo „Lietuvos ryto“ televizijos laidų vedėja, projekto „Nebijok kalbėti“ sumanytoja Daiva Žeimytė. Ji taip pat pasakojo apie savo sudėtingą gyvenimo patirtį ir kaip ji netikėtai atrado žurnalistiką. Savo pavyzdžiu ji kvietė ieškoti savyje jėgų ir tos idėjos, kurią būtų galima įdarbinti.

Visi pranešėjai kaip vienas savo pavyzdžiu liudijo, kad nepaisant sunkios vaikystės ir likimo smūgių įmanoma savanoriaujant atrasti save, o savo pomėgį paversti mylimu darbu. (žr. nuotraukų galeriją).

 

2018-12-10

Svečiuose savanoriai

Prasidėjus Advento laikotarpiui Molėtų VSGN vaikus aplankė LMS Molėtų rajono mokinių tarybos savanoriai. Susitikimo tikslas – susipažinti, pabendrauti ir papasakoti apie Lietuvos moksleivių  sąjungą ir jos pagrindinį veiklos tikslą – atstovauti moksleivių interesus. Jaukioje aplinkoje skambant Kalėdų muzikai vaikai bendravo: pasakojo apie save, žaidė žaidimus, kurie suartino. Pavargę po žaidimų susėdo prie arbatos puodelio, vaišinosi saldainiais ir savanorių atsineštais kvapniais mandarinais ir sausainiais.

Vaikai išsiskirdami pasižadėjo susitikti dar ne kartą. Tikimės, kad draugystė tęsis ne vienerius metus. (žr. nuotraukų galeriją)

 

 

2018-12-06

Kėdainių sporto arenoje „Kalėdinės žaidynės 2018“

Kiekvienais metais organizuojamose žaidynėse dalyvauja ir mūsų Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų vaikai. Nors mūsų nedaug, bet garbingai atstovavome savo namams. Krepšinio varžybose 12 -15 metų amžiaus grupėje buvome ketvirti. Krepšinį globojo BC Kėdainių „Nevėžis“. Visada didžiuojamės pergalėmis, bet nereikia pamiršti bendravimo, naujų pažinčių ir patirčių džiaugsmo.

Šiais metais renginys prasidėjo mankšta ir salsos pamoka su FK Kauno „Vytis“, taip pat smagiomis popierinių lėktuvėlių lenktynėmis. Vėliau kvadrato varžybos, Ironvyto koncertas, Acro estafetės, kurias globojo ‚Acro Yoga in a Tie“. Pilni įspūdžių ir prieššventinio džiaugsmo vėlai grįžome namo. Smagu, kad dalyvių skaičių papildė broliukai, kurie jau grąžinti Mamai. Vadinasi, mūsų namuose gera gyventi, ilsėtis, sportuoti. (Foto galerija).

 

2018-12-03

Susitikimas su UAB „CGI Lithuania“ darbuotojais

Gruodžio 1 d. mūsų vaikai susitiko su draugais iš „CGJ Lietuva“ kolektyvo.  Iš ryto vyko azartinės kvadrato ir krepšinio varžybos, kuriose nugalėjo draugystė. Toliau vaikai pasiskirstę komandomis dalyvavo orientacinėse varžybose. Nugalėtojai apdovanoti medaliais.  Po pietų, vaišinantis  kibinais, keptomis dešrelėmis, zefyriukais vyko malonus bendravimas.

Vaikai nuoširdžiai dėkoja rėmėjams už atvežtas dovanas.(Foto galerija)

 

2018-11-19

Būkime tolerantiški!

Šių metų tolerancijos simbolis – raktas, kuris tinka atrakinti žmonių mintims, jausmams, įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizda, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada atsiskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.

 

2018-11-05

Edukacinė pamokėlė Varnų karalystėje

Apie gražiai praleistą rudens atostogų dieną pasakoja Austėja:

Praeitą trečiadienį, rudens atostogų metu, kartu su socialinėmis pedagogėmis Danute ir Nijole pabuvojome Rasos Rakauskienės ,,Edeno vaivorykštė" vadovės Varnų karalystėje. Labai svetingai mus priėmė Rasa su savo padėjėja Aiste.  Vyko edukacinė pamokėlė. Vadovė mums papasakojo varnų atsiradimo jos gyvenime istoriją.  Sužinojome, kad varnos gyvena 200 metų ir ilgiau. Tai mus nustebino.  Vadovė Rasa  daugybę varnų sukūrė ir  išdalino bei padovanojo.

Mums buvo išdalinti trafaretai - eskizai. Pamokėlės vadovė Rasa papasakojo apie darbų eigą ir visi kartu pradėjome kurti savo  varnytes. Pirmiausiai sugalvojome varnoms vardus, lytį, metus, talentą, mėgstamą veiklą. Iš sagučių prisiuvome varnoms akytes, nupynėme virvutes papuošimui, prisiuvome kojytes. Kiekvienai varnai išrinkome rūbelį. Varnos turės daug kišenėlių, kur galėsime susidėti įvairias  smulkmenas. Įdomu, gražu ir naudinga. Tai buvo mūsų pirmoji pamokėlė. Labai lauksim sekančios, kada vėl galėsime susitikti su Rasa ir užbaigti savo darbelius. Juos parsinešime į  namelius, kur panaudosime savo reikmėm. Dėkojame Rasai ir Aistei už įdomiai praleistą laiką. (žr. nuotraukų galeriją).

 

 

2018-11-02

Kelionė į Lietuvos Respublikos Seimą

Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų vaikai vasaros pradžioje dalyvavo kartingo varžybose ir gavo Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko prof. Viktoro Pranckiečio kvietimą aplankyti Lietuvos Respublikos Seimą ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus.

Seime vaikai lankėsi Kovo 11-osios akto, Seimo posėdžių, A. M. Brazausko salėse, Europos informacijos biure, kur išklausė pamoką apie Europos Sąjungos veiklą. Savo kabinete vaikus sutiko Seimo Pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis. Vyko nuoširdus pokalbis, buvome vaišinami saldumynais, prof. V. Pranckietis leido vaikams „pasimatuoti“ Seimo Pirmininko kėdę. Jo inicijuotoje knygoje „Pažadas Lietuvai“ vaikai paliko savo moralinį įsipareigojimą Tėvynei.   

Lankantis LDK valdovų rūmuose vaikai dalyvavo ekskursijoje bei edukacinėje programoje. Naudodami pagal senovinius piešinius atkurtus antspaudus, kūrė dovanų maišelius.

Į Molėtus grįžome pilni įspūdžių ir džiaugdamiesi nauja pažintimi.

 

2018-10-23

Pasaulinės Psichikos Sveikatos Dienos paminėjimas

Minėdami Pasaulinę Psichikos Sveikatos Dieną visa MVSGN bendruomenė aktyviai prisidėjo prie savęs pažinimo medžio kūrimo. Palikdami savo simbolį visi žadėjo rūpintis ne tik fizine, bet ir psichine gerove. 

Psichikos sveikata – tai emocinis ir dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte. Siekiant geresnės žmonių psichikos sveikatos svarbiausia yra stiprinti psichinį atsparumą.

Rekomenduojama iš anksto ir pernelyg nepergyventi dėl galimų sunkumų, mokytis priimti atsakomybę, nebijoti įveikti sunkių užduočių, džiaugtis tuo, ką turi (draugus, artimuosiuos, maisto ir pan.), susirasti mėgstamą veiklą, nuolat save tobulinti, domėtis aplinka.

 

2018-09-20

Draugystė su CGI Lithuania tęsiasi

Ši draugystė prasidėjo UAB CGI Lithuania kvietimu apsilankyti bendrovės biure ir paminėti Vaikų gynimo dieną. Vaikams paruoštos turiningos ir įdomios šventės metu CGI Lithuania kolektyvas buvo pakviestas aplankyti vaikus Molėtuose. Svečių sulaukėme rugsėjo antrąją savaitę. Savanorės  Danguolė, Agata ir Ingrida, atvežė puikų nuotraukų albumą iš birželio 1-osios dienos susitikimo su linkėjimais vaikams.  Svečiai pamatė, kaip gyvena vaikai, apsilankė šeimynose. Visi kartu vaišinosi vaikų keptu pyragu, savanorių atvežtais saldumynais, gėrė arbatą ir smagiai bendravo. Vaikai dalinosi vasaros įspūdžiais ir kvietė tęsti draugystę. Savanorių komanda išvyko su pažadu ir vėl sugrįžti. (Žr. nuotraukų galeriją).

 

2018-09-18

"ŽvejOK 2018" vaikams padovanojo nepakartojamų emocijų!

Kvietimas dalyvauti nepaprastai gražiame renginyje „Žvejok 2018" rugsėjo 15 d. atnešė daug džiaugsmo Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų vaikams. Su šypsenomis veiduose ir žvejo užsidegimu, vaikai iš vandens traukė tikrą žuvį, mokėsi žvejybos gudrybių. Po įspūdžių kupinos žvejybos vaikų laukė apsilankymas Medžioklės ir žūklės trofėjų parodoje Lietuvos šimtmečiui Alantos dvaro rūmuose ir vaišės.

Už kvietimą dalyvauti šventėje dėkojame akcijos organizatoriui Linui Jonauskui, o už šventę Molėtuose vaikai taria „Ačiū“ Sigitui Lukštai. Šventės akimirkos - Žanetos Lukštienės nuotraukose.

 

2018-08-24

Pažintis su kultūra ir istorija Bulgarijoje

Rugpjūčio 16-21 dienomis vyresnieji savarankiško gyvenimo vaikai dalyvavo pažintinėje – poilsinėje išvykoje į Bulgariją. Išvykos metu vaikai ne tik mokėsi savarankiško gyvenimo įgūdžių keliaujant lėktuvu, bet ir susipažino su Bulgarijos istorija, tradicijomis, lankėsi į UNESCO paveldą įtrauktame  Nessabero mieste. (žr. nuotraukų galeriją)

 

2018-08-17

BE SAULĖS – NE VASARA, BE BENDRAVIMO – NE GYVENIMAS

Vaikų vasaros socializacijos programą rugpjūčio 1-ją pradėjome nuo aštuonių dienų veiklos pristatymo. Taip pat 15 dalyvių buvo supažindinti su bendromis saugaus elgesio taisyklėmis viešose vietose, kelionėje, prie ugnies, vandens telkinių.

Jau pirmąją dieną, išsiilgę naujų įspūdžių, važiavome į mums gerai žinomą Anykščių rajoną. Ten aplankėme unikalų „Apverstą namą“, kuriame patyrėme neišdildomų įspūdžių. Vėliau klaidžiojome paslaptingais žaliaisiais labirintais, aplankėme mini zoo. Pavėsinėje, kuri buvo rezervuota iš anksto, kartu papietavome ir dar likome papramogauti. Mergaitės pas animatorę „puošė“ rankas piešinukais, berniukai su mini ekskavatoriuku – kasė smėlį.

Kitą dieną kartu pabuvojome Ozo PC „Multikino“ teatre, kur drauge žiūrėjome pamokantį animacinį filmą „Monstrų viešbutis 3“.

Trečiąją dieną vykome į Utenos rajone esantį „Triušiukų slėnį“, kuriame matėme ir glostėme ne vien triušiukus. Vaikams patiko ilsėtis gamtos prieglobstyje. Jie triušiukams nuvežė dovanų skanių morkų puokštę. Dalyviai ne tik stebėjo gyvūnų elgesį, bet galėjo šokinėti ant batuto, suptis, fotografuotis, kartu pietauti.

Ketvirtąją dieną reikėjo galvoti ne vien apie pramogas. Pilietinės akcijos savanoriai ėjo tvarkyti pušynėlį, Siesarties pakrantę, tuo pačiu rinko sausuolius laužui, mergaitės rinko žemuogių lapelius arbatai. Visi maudėmės, kepėme šašlykus, statėme palapinę, žaidėme. Visada malonu ilsėtis tvarkingoje aplinkoje. Aistutė išeidama net iš konkorėžių paliko užrašą kitiems: „Ačiū, kad nešiukšlinate!“

Penktąją dieną vykome į „Vikingų kaimą“ Širvintų rajone. Ten buvo kas veikti: išbandyti save, nugalėti alinantį karštį, sutikti vikingą, mėginti įsivaizduoti tuos laikus. Tai leido 5 pojūčių patyriminė edukacija, kai norisi liesti, uostyti, justi...

Molėtų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vaikų skyriuje ne tik žaidėme įvairius žaidimus, klausėmės muzikos, bet ir dalyvavome konkurse „Išradingi lietuviški keiksmažodžiai ir dar išradingesnis jų iliustravimas“.

Dar laukė „Bemiegė naktis“ su programos aptarimu, apdovanojimais, staigmenomis, žaidimais, šokiais. Tai bent pašėlome ligi ryto: kultūringai, draugiškai, įdomiai.

Kiekvieną kartą, grįždami iš išvykų, atsargiai maudėmės įvairiuose vandens telkiniuose: Alaušų, Stirnių ežeruose, Siesarties, Širvintos upėse, tačiau dėl ypatingos dalyvių drausmės nelaimingų atsitikimų ir traumų nebuvo.

Dėkojame padėjusiems mums veiklose: R. Girskienei, M.Žalai, D. Maldžiuvienei, vairuotojui P. Kazlauskui.

Projekto vadovė: Ona Purlienė

Visos nuotraukos iš Vaikų vasaros socializacijos programos veiklos čia.

 

2018-08-16

Savarankiško gyvenimo namų vaikų vasara  - nuotraukos

 

2018-07-17                          

Įspūdžiai iš keturių dienų poilsinės stovyklos Palangoje 2018 metų vasarą

S